15 ایده دکوراسیون سنتی منزل کوچک با وسایل سنتی

بازدید: 136 بازدید
دکوراسیون منزل کوچک

دکوراسیون سنتی منزل امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع دکوراسیون به شمار می‌رود. که افراد زیادی را به خود جذب کرده است. اما آنچه مهم است این موضوع است که این دکوراسیون برای چه مکان‌هایی قابل اجرا است. ما امروز در این مطلب قصد داریم تا به بررسی دکوراسیون سنتی منزل کوچک بپردازیم. بنابراین در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون سنتی

در دنیایی که تکنولوژی و مدرنیته حرف اول را میزند و گذشته به مرور به یغما برده می‌شود انتخاب یک فضای سنتی برای یادآوری سنت و اصالت و فرهنگ خود و گذشتگان اهمیت ویژه‌ای دارد. دکوراسیون سنتی چه در گذشته و تاریخ باستان و در عصر پادشاهان و چه در دنیای امروزی همیشه جذابیت منحصر به فردی داشته است. هر کشور با توجه به تارخ گذشته و سنت‌های خود از این سبک دکوراسیون سنتی بهره‌مند است که در دکوراسیون سنتی هر ملتی زیبایی و داستان خاصی نهفته است. به همین منظور استفاده از این سبک برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک به جذابیت و دلنشینی فضای خانه شما می‌افزاید. در ادامه به برخی از ایده‌ها برای دکوراسیون داخلی منزل‌های کوچک می‌پردازیم.

ما در بلوط با ارائه انواع  تجهیزات سنتی شما را برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود کمک می‌کنیم.شما عزیزان می‌توانید با کیفیت‌ترین نمونه‌های دکوراسیون سنتی را با بهترین قیمت بازار از بلوط خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات و قیمت روز آن، با یکی از شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.
تماس با ما: 02634346190 | 02634346191

دکوراسیون منزل کوچک

ایده های جذاب برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک

برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک استفاده از وسایل گوناگون سنتی و ساده می‌تواند به فضای خانه شما نه تنها زیبایی ببخشد بلگه گرما و صمیمیت را به خانه‌های شما به ارمغان بیاورد. در ادامه به 15 ایده کاربردی برای دکوراسیون منزل کوچک می‌پردازیم.

1.مبلمان سنتی

استفاده از مبلمان‌های سنتی ظریف و ساده با طرح‌ها کوچک و یا منبت‌کاری ‌های زیبا می‌تواند یک ایده بسیار جذاب برای دکوراسیون منزل کوچک شما به سبک سنتی باشد. برای اینکه تمامی فضای خانه اشغال نشود و یا چون منزل بسیار کوچک است و نمی‌توان از ست کامل مبلمان برای دکوراسیون استفاده کرد می‌توان از ترکیب صندلی‌های تکی در شکل‌های متفاوت که با هم همخوانی داشته باشند استفاده کرد و یا نیم ست ‌های زیبا و سنتی برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود بهره برد.

2.فرش‌ها و قالی‌های سنتی

فرش و قالی‌ها معمول در متراژهای متفاوتی در بازار عرضه می‌شود. اما معمولا برای دکور خانه از فرش‌های 6 متری یا 9 متری با توجه به فضای موجود استفاده می‌کنند. اما اگر فضای خانه خیلی کوچکتر بود و نیاز به مترازهای پایین تر برای دکوراسیون سنتی منزل کوک خود داشتیم می‌توانیم از قالی‌های دستبافت کوچک استفاده کنیم. این قالی‌ها با حس و حالی که با تنوع رنگ و طرح‌های خود به محیط کوچک منزل شما می‌بخشد ایده بسیار مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل شما می‌باشد.

3.تابلوهای سنتی

استفاده از تابلو فرش‌های سنتی و دستبافت با طرح های سنتی و یا بخشی از یک قرآن و یا یک شعر به خط نستعلیق خود می‌تواند یک عامل برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک شما باشد.

4.میز سنتی

استفاده از میز سنتی در طرح و اندازه‌های مختلف با توجه به نیاز منزل شما برای میز پذیرایی و یا میز سرو غذا و میزهای سنتی عسلی کوچک به دکوراسیون سنتی منزل کوچک شما کمک می‌کند.

5.پشتی‌های سنتی

گاه فضای منزل آنقدر کوچک است که فضای کافی برای چیدمان مبلمان ندارد در این صورت استفاده از پشتی‌های سنتی برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود.

6.تخت‌های سنتی

تخت‌های سنتی به دلیل اینکه فضای بهینه‌ای را در منزل کوچک شما به وجود می‌آورند و همچنین به دلیل پیشینه سنتی که دارند می‌توانند انتخاب شما برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک شما باشد. با تزیین این تخت‌ها با استفاده از پشتی‌های سنتی و یا قالی‌های کوچک سنتی و حتی کوسن‌های تزیینی می‌توان جلوه‌ای خاص به منزل کوچک خود بخشید.

7.پاف سنتی

پاف‌های سنتی به دلیل طراحی منحصر به فردی که دارند هم می‌توان از آن‌ها برای زیرپایی و یا نشیمنگاه و یا حتی برای قراردادن وسایل دکوری استفاده کرد همچنین این پاف‌ها برخی دارای فضای مخفی برای نگهداری وسایل هستند که به بهینه سازی فضای منزل شما کمک می‌کند. این پاف‌ها در طرح و رنگ‌های مختلف و همچنین با متریال مختلفی برای ساخت در مدل‌های کوتاه وبلند در مجموعه فروشگاهی دکوراسیون سنتی بلوط موجود می‌باشد.

8.کرسی

کرسی‌ها از دیگر عوامل برای ساخت یک فضا با محوریت سنتی می‌باشد که به دلیل قدمتی که دارد می‌توان از آن برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود استفاده کرد. با مزین کردن میزهای کرسی با انواع لحاف کرسی‌های سوزن دوزی و گلدوزی شده می‌توان به زندگی خود علاوه بر گرما روح نیز بخشید.

9.کوسن‌های سنتی

کوسن‌های سنتی بیشتر حس و حال تزیینی دارند و با طرح‌ها و رنگ‌ها و نقش و نگارهایی که در آن‌ها بکار برده شده است به دکوراسیون سنتی منزل کوچک شادی و زیبایی هدیه می‌دهند.

  1. ترمه‌های سنتی

ترمه‌های سنتی معمولا برای زیبایی بخشیدن و یک عنصر تزئینی برای میزهای سنتی و یا بر روی پشتی‌های سنتی استفاده می‌شود. ترمه‌ها با زیبایی که با خود به همراه دارند به عنوان یکی از عناصر کلیدی برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک شما محسوب می‌شوند.

 11. لوسترها و چراغ‌های سنتی

استفاده از لوسترهای سنتی و یا گردسوزهای سنتی برای نورپردازی فضای منزل می‌تواند به دکوراسیون منزل کوچک شما حس از دلنشینی ببخشد.

12.کتابخانه‌های سنتی کوچک

بهره گیری از کتابخانه‌هایی کوچک با کنده‌کاری‌های سنتی خود از ایده‌های جذاب برای کمک به گسترش دکوراسیون سنتی منزل کوچک شما می‌باشد. همچنین استفاده از کتاب‌های قدیمی و تاریخی خود نیز از دیگر عوامل زیبایی می‌باشد.

13.ظروف سنتی

استفاده از ظروف سنتی قدیمی مثل انواع ظزف‌های مسی و قلمه زنی شده و یا ظروف سفالی با نقش و نگارهای سنتی در دکوراسیون سنتی منزل کوچک شما می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

14.مجسمه‌‌ها و دکوری‌های سنتی

با دکوراسیون منزل کوچک خود با کمک مجسمه‌‌ها و دکوری‌های سنتی می‌توان یک گالری کوچک هنری که نمایانگر گذشته و ایام قدیم باشد در فضای منزل کوچک خود به وجود آورد.

15.گیاهان طبیعی

تزیین منزل کوچک خود با انواع گل و گیاهان طبیعی می‌تواند به منزل شما روح و زندگی ببخشد.

پشتی سنتی

تمامی آیتم‌های که در بالا گفته شد هم میتوان به تنهایی از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد و یا با ترکیب این عناصر با هم می‌توان جلوه‌ای ویژه به دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود بخشید. همچنین باعث افتخار است که اعلام کنیم ما در فروشگاه بلوط تمامی محصولات برای دکوراسیون سنتی را موجود داریم.

مزایای استفاده از دکوراسیون سنتی در منزل‌های کوچک

استفاده از دکوراسیون سنتی برای دکور منزل کوچک مزایای بسیار زیادی را به همراه خود دارد که در ادامه به بررسی این مزایا برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک می‌پردازیم:

1.حفظ تاریخ گذشتگان

با دکوراسیون سنتی منزل کوچک تاریخ گذشتگان که در دنیای مدرن امروزی کم کم به فراموشی سپرده می‌شود را حفظ کرده و آن را برای نسل‌های آینده و معرفی به آن‌ها حفظ می‌‍کنیم.

2.اصالت فرهنگی

هر ملتی اصالت فرهنگی خود را دارد ما دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود با این سبک اصالت و فرهنگ ملت خود را به تصویر می‌کشیم.

3.به وجود آوردن فضایی برای آرامش و استراحت

دنیایی که مملو از آلودگی‌های صوتی و شیمیایی می‌باشد فراهم کردن مکانی برای حفظ آرامش و استراحت در آن بسیار تاثیرگذار است. با دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود می‌توانیم این آرامش را در منزل‌های کوچک خود فراهم کنیم.

4. تنوع در رنگ‌ها و طرح‌ها

از بهترین مزایای دکوراسیون سنتی تنوع در رنگ‌ها و طرح‌ها می‌باشد که به زندگی شادی و لذت می‌بخشد و فضای منزل کوچک شما را به محیطی شاد برای دورهمی‌های خانوادگی تبدیل می‌کند. به همین منظور استفاده درست از رنگ‌ها و طرح‌ها نقش مهمی در دکوراسیون منزل کوچک شما دارند.

5. بهینه سازی فضای منزل

وسایل سنتی به دلیل ساختار کاربردی که دارند به بهینه سازی فضای منزل کمک می‌کنند.این وسایل نه تنها زیبایی می‌بخشند بلکه به خوبی محیط کوچک منزل شما را آراسته می‌کنند.

6.نمایانگر شخصیت درونی افراد

هر سبک دکوراسیون در منزل نمایانگر شخصیت درونی افراد ساکن در آن منزل می‌باشد. شما با دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود شخصیت درونی خود را به نمایش می‌گذارید.

دکوراسیون سنتی منزل کوچک

انواع دکوراسیون سنتی بین الملی برای دکوراسیون منزل

گفتیم که هر ملتی خود به تنهایی دارای دکوراسیون سنتی می‌باشد که در ادامه این مطلب به معرفی چند دکوراسیون سنتی برای منزل کوچک به سبک ملت‌های مختف پرداخته ایم:

1.دکوراسیون هندی

کشور هند از دیرباز تا کنون مهد سنن مختلف و رنگ‌ها می‌باشد. در دکوراسیون سنتی هندی استفاده از رنگ‌های شاد و زنده و همچنین استفاده از تخت‌های سنتی منبت‌کاری شده و مبلمان چوبی سنتی و همچنین پارچه‌های سنتی طرح‌دار به وفور یافت می‌شود. این نوع سبک دکوراسیون در میان مردم آسیای شرقی علاقمندان زیادی دارد شما نیز می‌توانید برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود از این سبک دکوراسیون سنتی استفاده کنید.

2.دکوراسیون چینی

چین به دلیل قدمت چند صد ساله‌ای که دارد دکوراسیون سنتی آن خیلی مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. دکوراسیون چینی با استفاده از ظروف سنتی و مبلمان چوبی و انواع تخت‌ها و میزهای سنتی می‌تواند گزینه مناسبی برا یدکوراسیون سنتی منزل کوچک شما باشد.

3. دکوراسیون عثمانی

از دیگر دکوراسیون‌های سنتی که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند دکوراسیون عثمانی می‌باشد. این سبک از دکوراسیون به دلیل استفاده از مبلمان سنتی چوبی با طرحواره‌های سنتی و استفاده از پارچه‌های سنتی گران قیمت معمولا مورد انتخاب افراد برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک می‌باشد.

4.دکوراسیون مصری

دکوراسیون مصری با استفاده از وسایل و ظروف سنتی و تخت‌های سنتی ساده به فضای خانه زیبایی می‌بخشد. شما می‌توانید از این سبک دکوراسیون برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود استفاده کنید.

دکوراسیون منزل

اهمیت دکوراسیون سنتی در روستاها

روستاها به دلیل اینکه در فضای کوچک و سنتی تری گرد هم آمده‌اند و به دلیل کوچک بودن فضای ‌خانه‌ها معمولا از افراد در این منطقه‌ها از دکوراسیون سنتی محلی خود برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود استفاده می‌کنند. به همین منظور دکوراسیون سنتی در روستاها اهمیت بسزایی دارد.

بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید دکوراسیون سنتی برای منزل

بلوط بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید دکوراسیون سنتی می‌باشد. این فروشگاه با ارائه انواع دکوراسیون سنتی به صورت حضوری و آنلاین به مشتریان خود در سراسر کشور سعی بر جلب رضایت مشتریان خود داشته است. مجموعه بلوط مفتخر است که با ارائه دکوراسیون سنتی با کیفیت برای منزل‌های شما سال‌ها در این حوزه فعالیت می‌کند. اگر شما نیاز به خرید وسایل سنتی و یا مشاوره برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک خود دارید می‌توانید به فروشگاه بلوط مراجعه کنید.

کلام آخر بلوط

دکوراسیون سنتی به دلیل اینکه به راحتی با انواع دکوراسیون‌های مدرن ترکیب می‌شود و همچنین به خاطر حس و حالی که در فضای خانه ایجاد می‌کند. همواره مورد توجه افراد برای دکوراسیون سنتی منزل کوچک بوده است. این سبک از دکوراسیون در منزل با ایجاد حسی مملو از خاطرات و زیبایی‌های سنتی نه تنها به حفظ سنت‌ها کمک می‌کند بلکه به فراهم کردن محیطی لذت بخش و گرم کمک می‌کند. در نهایت باعث به وجود آوردن انرژی مثبت در افراد منزل می‌شود.

دسته‌بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت